Liigu sisu juurde

Uudised

08.09.2023

Lincona toetab riigikaitsjaid

Augusti viimastel päevadel algas Eesti kõigi aegade suurim maakaitseüksuste õppus Ussisõnad, kus osaleb ligi 10 000 reservväelast ja mille eesmärk on värskendada õppusel osalejate individuaalseid sõjalisi baasteadmisi. Õppus kestab kuni 8. oktoobrini.

20230906082039 3e361575 me
Foto autor: Kaitsevägi (pildid.mil.ee)

Eesti turvalisus tugineb tugevale ühiskonnale ja igaühe panusele, kus oma roll on nii otseselt kui ka kaudselt riigikaitsesse panustajatel. Üheks võimaluseks Eesti julgeolekusse panustamiseks on ettevõttes töötava riigikaitsja (reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija) õppusel osalemise rahaline toeatamine. Lincona on otsustanud ettevõttes töötavaid reservväelasi toetada ning kompenseerida töötaja palga ja õppekogunemise toetuse vahe, et seeläbi säilitada töötajale igakuine sissetulek.

Eesti Vabariigi kaitseminister Hanno Pevkur on märkinud: „Maakaitse arendamine ja kaitseväe sõjaaja koosseisu suurendamine on vajalik meie riigikaitse tugevdamiseks praeguses muutunud julgeolekuolukorras, kus peame veelgi rohkem pingutama, et Eesti oleks turvaline koht elamiseks.“.

Oleme tänulikud, et meie riik on hoitud ja kaitstud!