Liigu sisu juurde

Uudised

18.09.2023

Lincona pikaaegsele koostööpartnerile Baltic Wood’ile anti üle EPD sertifikaat ehk keskkonnadeklaratsioon

jan huber 4OhFZSAT3sw unsplash 1

EPD sertifikaat on tunnustus sellest, et Baltic Wood’i kolmekihiline puitparkett on toodetud keskkonnasõbralikult ja jätkusuutlikke valikuid tehes.

Baltic Wood loodi 20 aastat tagasi Poolas ja üsna kiirelt saavutati edu rahvusvahelistel turgudel. Tänaseks võib nende kliente leida 52 riigist üle maailma. Baltic Wood kasutab oma puitpõrandate tootmisel hinnalist kvaliteetpuitu ning panustab lisaks disainile ka toodete kvaliteeti, vastupidavusse ja funktsionaalsusesse.

Mida tähendab EPD sertifikaat ja miks seda vaja on?

Tarbijatena vajame aina enam informatsiooni toodete spetsiifika kohta, eriti mis puudutab nende keskkonnasäästlikku tootmist ja ohutust keskkonnale. Ehitus- ja viimistlusmaterjalide puhul ongi abiks keskkonnadeklaratsioonid ehk EPD (Environmental Product Declaration).

EPD on dokument, mis annab tarbijatele informatsiooni ehitusmaterjalide keskkonnamõju kohta kogu selle elutsükli jooksul. Teisisõnu hinnatakse keskkonnamõjusid alates toormaterjalide tarnimisest, transpordist ja tootmisest kuni toote kasutusea lõpuni. Deklaratsioon on kolmanda isiku poolt kontrollitud ja EPD süsteemis registreeritud dokument, mis enamasti kehtib 5 aastat ning põhineb rahvusvahelistel standarditel.

EPD sertifikaadi olemasolu on tänaseks kohustuslik näiteks Rootsis ja Norras ning Soome liigub selles suunas. Samuti kavatseb Eesti EPD nõude peagi kasutusele võtta.

Tamm COUNTRY HF133EK09CCL BW interjoor
OAK NOUGAT 2