Plaatvaibad

Plaatvaibad on väga vastupidavad ning sobilikud kõrge ühiskondliku koormusega ruumidesse nagu kauplused, bürood ning isegi lennujaamad. Enamik plaatvaipu kuulub kasutusklassi 33, mis on kõrgeim võimalik ning tulepüsivusklassi Bfl-S1.

Võrreldes teiste põrandakatetega on plaatvaiba paigaldamine imelihtne. Plaatide tagaküljel olevad nooled tähistavad paigaldamissuunda, mis teeb paigalduse kiireks ja mugavaks ning seda saab paigaldada ühtepidi kui ka maleruutu. Paigaldamiseks läheb vaja vaid kahepoolset teipi või tugevat nakkeliimi. Aja jooksul määrdunud või kulunud plaate saab kiiresti välja vahetada vähendades seeläbi reorganiseerimiskulusid.

Plaatvaibad parandavad ruumiõhu kvaliteeti, kuna eemaldavad ruumi õhust peent tolmu efektiivsemalt kui ükski teine põrandalahendus ning aitavad hoida kontori- või koduõhu puhtamana ja seega ka tervislikuna. Vaibal tekkinud tolm jääb kindlalt lõnga kudede vahele ja ei lendu, kuni see sealt tolmuimejaga ära puhastatakse.

Plaatvaibad parandavad ruumi akustikat ning on võtmeteguriks müra vähendamisel. Kontorites kasutatakse vaipkatet lisaks müra ja kontsaklõbina summutamisele ka sisekujunduselemendina ning hubase õhkkonna loomiseks.

Plaatvaip võimaldab loovat lähenemist, kuna annab võimaluse luua palju põnevaid ja originaalseid mustreid väga erinevatesse interjööridesse. Lisaks harjumuspärasele 50×50 cm ruudukujule on saadaval ka ristküliku, kolmnurga, heksagooni jms erikujulisi mustreid.

Filtrid