Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Lincona esindussalongi uudiste sein on värviküllase sügise lävel!

Uudistesein sugis LAVI 02750

Kariina Babic ja Kaur Käärma LÄVI sisearhitektidest lähtusid Lincona esindussalongi uudiste seina loomisel keskkonnasõbralikest, looduslikest materjalidest ning sügisele omastest mahlastest ning küpsetest värvitoonidest.

uudistesein 02633

Millest ammutasite inspiratsiooni moodboardi loomiseks?

Proovime LÄVI sisearhitektides igas projektis leida võimalusi keskkonnasõbralike ja rohelisemate valikute tegemiseks. Seega oli meie jaoks esimeseks lähtekohaks leida materjale, mis on oma olemuselt keskkonnasõbralikud – looduslikud ja väiksema jalajäljega. Valisime moodboardile linoleumi ja korki, samuti parketti. Vaipkatete puhul eelistasime tootjad, kellele on oluline tootmise poolt jäetava jalajälje minimeerimine ning ümbertöötlus.

Teiseks lähtekohaks olid augusti ja saabuva sügise mahlased ja küpsed värvitoonid ning mustrid. Madalamalt käiv päike, mis loob sooje valgusmustreid. Samuti mõtlesime tegevustele, mida saab sügisperioodil väljas nautida, mil oleme ümbritsetud erinevatest värvidest.

Kas valisite kõigepealt ühe keskse toote, mille ümber hakkasite kollaaži üles ehitama?

Alustasime moodboardi kokkupanekut kõige naturaalsematest materjalidest – linoleumist ja korgist, mis üldiselt üleliia tähelepanu ei saa. Sinna kõrvale valisime teisi materjale, mis lisaksid särtsu ja oleksid julgemad. Nii said värvilisemateks laikudeks erinevad vaibad.

 

uudistesein 02588

Kas moodboardi luues mõtlesite mõnele kindlale ruumile (avalik ruum – kontor, hotell vms;  eluruum – elutuba, magamistuba vms)?

Mõtlesime kõigepealt tööruumide peale, sest sügis on aeg, kus tuleme tagasi kontorisse ja kooli. Samas on materjalid valitud nii, et need võiksid olla nii kodukontoris või suuremas kontoris.

Mis võiks olla teie loodud moodboardi hüüdlause/ pealkiri?

Värviküllase sügise lävel

Mis näidismaterjale läbi vaadates kõige rohkem üllatas?

Muidugi oli näidiste valik väga suur ning oli rõõm luua moodboardid nii erinevatest materjalidest. Üks ootamatu üllataja oli kiltkiviparkett. Kivispooni oleme küll mööblil kasutanud, kuid põrandal veel mitte.