Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Fletco madalkootud vaibad taluvad tõsist trööpamist

Taani vaipkatete tootja Fletco on tuntud oma madalkootud vaipade poolest, mis on ühiskondlikes ruumides võrdväärne alternatiiv silekatetele (nt PVC). Vaipkatteid on saada nii rullmaterjalina, 50×50 cm suuruste plaatidena kui ka erikujuliste tükkidena ning erinevate tagapõhjadega.

Madalkootud vaipkatted on sobilikud näiteks büroodesse, kaubanduspindadele ja ekstreemselt suure koormusega ühiskondlikesse ruumidesse (kasutusklass 33; tuleklass Cfl-s1), sest taluvad sõna otseses mõttes trööpamist. Kui pikema lõimega vaipkattele kipuvad aja jooksul sisse kuluma nn „käigurajad“, mis tekivad lõime lamandumise tõttu, siis madalkootud vaipade puhul seda ei juhtu. Samuti on madalkootud vaipkatet väga lihtne ja mugav puhastada.

Akustiliste omaduste suurendamiseks on rullvaibale võimalik soovi korral lisada vildist tagapõhi SILENT BAC. Plaatvaiba tagapõhjaks on TEXtiles – materjal, mis on bituumeni, PVC ja teiste keskkonnale ohtlike ainete vaba.

Fletco

Praeguseks üle 70aastase ajalooga ja 19 000 m² tootmisalaga Taani vaipkatete tootja Fletco alustas mööbli- ja sisustustekstiilide tootjana. Üsna pea lisandusid tooteportfelli ka kootud vaipkatted. Need olid küll algselt vaid meeter laiad ning suurema laiuse vajadusel lihtsalt õmmeldi servast kokku.

60ndate lõpus jõudsid Taani esimesed tuftimismasinad, mis tõid vaipade tootmisesse hoopis uued perspektiivid ja millega Fletco edukalt kaasa läks. Ettevõtte tootmine toimub 100% tuuleenergia baasil.

Miks eelistada madalkootud vaipa?

  1. Trööpamiskindel ehk sobib suure koormusega ühiskondlikele pindadele.
  2. Kuivades ruumides võrdväärne alternatiiv siledale kattele (nt PVC).
  3. Võimaldab vajadusel märgpesu, kuivab kiiresti.
  4. Ei lamandu kogu kasutusaja vältel.
  5. Tänu laserlõikusele on plaatvaibale omased vuugivahed võimalik peita ja saavutada rullvaiba välimus.
ScottWeber Prag SW905 000 910 41
DSC 1765