Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Tretfordi kašmiiri kitsevillast värvilised vaibad

Kitsevillast vaipade tootja Tretford valikus on nii seinast-seina vaipkatteid, tükkvaipu, runnereid kui astme- ja trepivaipu. Kitsevillast vaibad sobivad nii kodukasutusse kui ka suure vastupidavuse tõttu ühiskondlikesse ruumidesse. Kuna vaibad ei hargne, on neid võimalik lõigata mistahes kujudesse.

varvivalik
Kaschmir Ziege weiss 2775

Eriliseks teeb Tretfordi toodangu tooraine, milleks on kašmiiri kitse vill. Kašmiiriga seostuvad tavaliselt kõrge kvaliteediga pehmed ja soojad riided, pleedid ja sallid, mis on valmistatud väljakammitud peenest alusvillast. Pealmist, robustsemat villa kasutab Tretford aga vaipade tootmiseks. Tänu tugevamale kiule ning villale omastele rasvadele on vaibad mustust hülgavad ning seepärast kergesti hooldatavad. Kitsevillast vaibad aitavad hoida siseruumides tervislikku õhuniiskust, kuna imavad enda kaalu kohta kuni 30% niiskust. See on ka põhjus, miks villavaibad tunduvad meile suvel meeldivalt jahedad ning talvel soojad. Kašmiirkitsevilla eriilmeline struktuur võimaldab villa toonida eriti erksates värvides. Saadaval on üle 60 tooni.

csm Haartransport 2978 94035bc5e3
csm Landschaft m Jurte 2296 deccddd280

Kuna Mongoolia kliima on karm – suvel +30 °C ning talvel -40 °C, kasvatavad kitsed endale sügisel peenvillase aluskarva, mille kevadel maha ajavad. Sõltuvalt kitse suurusest saab igalt loomalt sel ajal 150-200 g villa. Kašmiiri kitse vill on kõige peenem loomavill, olles mitu korda õhem meile tuttavast lambavillast õhem.

Kodukasutusse sobivad INTERLAND ja EVER kollektsioonid, mille koostises on 80% kašmiiri kitse villa ja 20% villa. Neid saab tellida ka koide vastase kaitsega. Vaipadel, mille mõõdud jäävad 2 x 6 m vahele, on jute tagapõhi. Vaipadel, mis on laiemad kui 2 meetrit, on lisaks fliisist tagapõhi. Maksimaalne tükkvaiba mõõt on 4 x 4 meetrit. Ääristamisel saab valida overlock üleõmbluse, vildist või linasest kandi vahel.

Ühiskondlikesse ruumidesse sobib INTERLIFE kollektsioon, mille koostises on 70% kašmiiri kitse villa ja 30% polüamiidi. Just see kooslus talub muuhulgas ka toolirattaid. INTERLIFE kollektsioonist on valmistatud ka kõik runner-tüüpi vaibad, mille laius on 1 meeter ning pikkuse saab valida 2-22 meetri vahel.