Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Inspiratsiooni Ace of Space sisearhitektidelt

Tallinnas asuva Lincona esindussalongi peasissekäigu lähedal asub nn „Uudiste sein“, kus on presenteeritud uued tooted kui ka unustatud vanad, et pakkuda põrandakatete valiku protsessis inspiratsiooni. Loodud kollaažid vahetuvad 3-4 kuu tagant.

IMG 9345 scaled

Selleks, et pakutavad kompositsioonid ei oleks kokku pandud vaid kaubandustöötajate pilgu läbi, kaasasime protsessi ka oma ala professionaalid – sisearhitektid. Esimesena on abiks Ace of Space sisearhitektid Aivo Arusaar, Elina Tamm ja Ingrid Songisepp.

Millest ammutasite inspiratsiooni moodboardi loomiseks?

Kuna Lincona toodete valik on niivõrd lai ja mitmekesine, otsustasime tulla salongi avatud meelega ja konkreetse lähteülesandeta, et inspireeruda materjalidest endist.

Kas valisite kõigepealt ühe keskse toote, mille ümber hakkasite kollaaži üles ehitama?

Salongis ringi uudistades leidis meist igaüks mõne põneva toote, millest kujunes kollaaži keskpunkt. Ühtse terviku loomiseks otsisime kõrvale erinevaid mustreid, toone, materjale ja tekstuure.

Kas moodboardi luues mõtlesite mõnele kindlale ruumile (avalik ruum – kontor, hotell vms;  eluruum – elutuba, magamistuba vms)?

Põhieesmärk oli luua inspireerivaid kombinatsioone, mis ei lähtuks konkreetsest ruumist ega selle funktsioonist. Toodete valik on tehtud selliselt, et salongi külastajal on võimalik iga moodboardi seest leida just endale meelepärane kooslus.

Mis võiks olla teie loodud moodboardi hüüdlause/ pealkiri?

„We love“:)

Mis näidismaterjale läbi vaadates kõige rohkem üllatas?

Kõige enam üllatas see, et ainult põrandakattematerjale kasutades on võimalik luua põnevaid palette, kus erinevad mustrid ja tekstuurid üksteist toetavad ja täiendavad.

Sahtlites ringi sobrades leidsime nii vanu ununenud kui ka uusi üllatavaid tooteid ja tootjaid.

Loomulikult on „Uudiste seinal“ kuvatud vaid imepisike osa Lincona tootevalikust. Julgustame teid ise salongis ringi vaatama ning alati ka meie konsultantide käest nõu ja abi küsima. Nemad tunnevad meie pea 7000 artiklist koosnevat valikut kõige paremini ning oskavad anda häid nõuandeid materjalide ja nende kasutuskohtade osas.

IMG 8307
IMG 8309