Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Põrandakatted, mis räägivad Eesti lugu

Põrandakatte ostmisel pööratakse enamasti tähelepanu materjalile ja disainile, harvem ollakse kursis selle kodumaise päritolu, huvitava taustaloo või põneva loomeprotsessiga. Eesti Vabariigi 103. aastapäeval tutvustame Eesti põrandakatete valmistajaid ning mujal toodetud, ent meie kodumaa rahvusmustritest inspireeritud disaine. Kõik nad räägivad meile Eesti põrandakatete lugu.

Esta parkett

Esta on Eesti erakapitalil baseeruv pereettevõte, mis loodi aastal 1991.
Firma põhitegevuseks on algusest peale olnud puidu ja vineeri edasine töötlemine. Rohkem kui 95% toodetest on Esta seniajani eksportinud 40 riiki Euroopas, Aasias ja Ameerikas.
Esta laia toonivalikuga ja silmapaistev ühelipiline saareparkettide kollektsioon Elegant ning ajatu ja klassikalise tammepuidust kalasabaparkettide kollektsioon sobivad igasse interjööri.

1 Strip Ash Elegant Pure Line 2B Brushed Gloss 5 21073 Interior
1 Strip Oak BC Dazy Extra Matt Lac. 2B Brushed Gloss 5 11164 Interior

Thermory

Eesti ettevõte Thermory on suurimaid termopuidu tootjaid maailmas. 90% Thermory toodangust läheb ekspordiks enam kui 50 riiki. Thermory tootevalik sisaldab termosaarest terrassi- ja põrandalaudu.

Termotöötlemine väärindab puitu läbinisti, mitte ainult selle pealispinda. Tulemuseks on igati stabiilsed ja vastupidavad lauad. Termotöötlusega väheneb puidu niiskusimavuse võime ning kiirus, mistõttu vähenevad niiskusdeformatsioonid. Puit püsib mõõtmetelt stabiilsem ning paisub ja kahaneb muutuva õhuniiskusega oluliselt vähem. Thermory põrandalauad sobivad ka põrandaküttega põrandatele. Termotöötlus annab puidule kauni ja sügava tooni, mis teeb meie termosaarest suurepärase alternatiivi troopilisele lehtpuidule.

Foto: Aivo Kallas

Thermory ash flooring photo credit Aivo Kallas 10 1
Herringbone by Thermory ash oiled modular decking private house Estonia photo credit Aivo Kallas 2 1

Valley – ainult üle minu vaiba!

Kas teadsid, et lisaks saelaudadele toodetakse Vändras ka kõrge kvaliteediga käsitöövaipu? Eesti ettevõte Valley tegeleb naturaalsetest materjalidest vaipade tootmisega käsitaftingu meetodil. Ettevõte on käsitöövaipade tootmisega tegelenud aastast 1996, klientideks nii edasimüüjad kui ka erakliendid. Valley pakub eksklusiivset rätsepatöö teenust kõikidele, kes hindavad naturaalseid materjale, esmaklassilist käsitööd ja unikaaldisaini ning parimat kvaliteeti.

Valleys on võimalik toota erineva suuruse ja kujuga vaipasid villast, linast ja tencelist.

Advokaadiburoo Kopenhaagenis 2 1
tootmine 1

Ege Eesti kollektsioon

Taani vaipkatete tootja Ege on pühendanud Eestile kollektsiooni, mis on inspireeritud meie armsatest rahvusmustritest. Disainides on kasutatud kirivöödel ja -kinnastel, Kihnu troidel, triibuseelikutel ja Muhu pättidel leiduvaid motiive. Valikus on 9 tükkvaiba ning 12 vaipkatte disaini, mida saab tellida seitsmes erinevas lõimestruktuuris ja -tiheduses. Vaipu toodetakse Taanis, Ege tehases, mis on oma tootmistehnoloogia poolest üks hinnatumaid ja rohelisemaid vaibatootjaid maailmas.

Kuvatommis 2021 02 23 094326
Kuvatommis 2021 02 23 094241

JÄLJED

Lincona ning disainerid Kätlin ja Ott Kangur otsustasid olla pioneerid ja lõid Eesti päris esimese porimattide kollektsiooni JÄLJED. Kujunduse seeria viis mustrit (jääjäljed, metsajäljed, tuulejäljed, vihmajäljed, merejäljed) ja värvikombinatsioonid on inspireeritud Eesti looduse erinevatest aastaaegadest.

PORIMATT Mercury Globossoft Metsajaljed kuld MB008597 12863 min
PORIMATT Mercury Globossoft Jaajaljed roheline MB008591 12860