Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

5 nõuannet puidust põranda puhastamiseks

Selleks, et põrand kaua kaunina säiliks on oluline teada, millega ja kuidas põrandat puhastada. Kuigi alati tundub, et mugavam  on osta supermarketist kolm-ühes universaalne puhastusaine, millega siis lisaks kraanikausside küürimisele ka põrandaid pesta, tasub enne mitu korda järele mõelda. Universaalvahend rikub suure tõenäosusega kauni puitpõranda välimuse jäädavalt.

42158
  1. Puhasta põrandat tolmuimejaga regulaarselt, et tolmus ja mustuses olevad osakesed põrandat ei kriibiks ega kaitsvat laki-, õli- või vahakihti tuhmiks ei muudaks.
  2. Puitpõranda pesemisel veega vääna mopp hästi kuivaks.
  3. Ära kunagi kasuta puitpõrandatel universaalseid puhastusvahendeid, sest need kahjustavad kaitsvat laki-, õli- või vahakihti.
  4. Puitpõranda pesemisel kasuta vaid spetsiaalset puhastusvahendit. Õlitatud põrandatele sobib näiteks Bona Wood Floor Cleaner, lakitud põrandatele Bona Freshen Up. Vahatatud põrandate hoolduseks sobib Saicos Wax Care või Saicos Wash Care
  5. Juhul kui põrandale satub toitu või jooki, tuleb see koheselt ära puhastada, et vältida püsivat kahjustuse või sisseimbunud pleki tekkimist.
Laudparkett Tamm Chalet OldGrey, Boen