Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Looduslikult kaunis ja rustikaalne Boen Espressivo

Rustikaalsed ja iseloomuga põrandad on olnud moes juba aastaid ning nende autentne välimus sobib hästi täiendama erinevaid sisekujundusstiile.

Puitpõrandakatete tootja Boen kasutab tootmises ära kogu puidu materjali, et ressurssidega võimalikult otstarbekalt ja säästvalt ringi käia. 2023. aastal tuli Boen välja uue kollektsiooniga – Espressivo, mida kaunistavad suuremad ja väiksemad oksakohad, (pahteldatud) lõhed-praod, maltspuit ja puidule iseloomulikud toonierinevused. Kollektsioonile iseloomulik rustikaalsus toob esile puidu naturaalse ilu ja iseloomu ning rõhutab materjali eripära. Tulemuseks on pilkupüüdev ja ainulaadne põrandakate.

INT 10114591 SOGVZMWD Oak Vintage White Castle plank 4

Parketi puhul on lisaks välimusele oluline ka pinnaviimistlus (lakk, õlivaha), mis annab puidule täiendava kaitse niiskuse ja kulumise eest. Lisaks aitab viimistlus rõhutada puidu enda loomulikku mustrit ning rikkaliku ja tekstuurset välimust.

Boen pakub Espressivo viimistlemiseks järgnevaid võimalusi:

  • Live Matt (matt lakk, läikeaste 10-15)
  • Live Natural (õlivaha, läikeaaste 7)
  • Live Pure (pure matt lakk, läikeaste 9-10)
  • Live Matt Plus (super matt lakk, läikeaste 6-8)

Näiteks Live Matt Plus lakk on kõrge vastupidavusega ja madala läiketasemega pinnatöötlus, mida saab kanda ka harjatud pindadele ja mis toob loodusliku struktuuri veelgi enam esile. 

Eestlased on aegade algusest olnud puiduusku ning puitpõrandad on sageli ka inimeste esimene eelistus. Puitu armastatakse selle kordumatu välimuse, ajas muutuva värvi, naturaalse ja ettearvamatu mustri tõttu. Puidust põrandakatted on tõestanud oma ajatust ja selle mustreid jäljendatakse pidevalt teiste põrandakatete valikus. Ja rustikaalne põrandakate rõhutab täielikult puidu enda naturaalsust, just sellisena nagu ta metsas kasvanud on. Iseloomuga põrandad, mis ei lähe kunagi moest välja!