Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Lincona uudiste sein on saanud uue mängulise peatüki

muudetud 1

Sisearhitekt Sirje Kadalipu kujundatud toontoonis Lincona uudiste sein üllatab meid erinevate materjalide faktuuride nüansirikkuse ning elegantse mängulisusega.

Millest ammutasite inspiratsiooni moodboardi loomiseks?

Loodus on parim kunstnik ja inspiratsiooni allikas. Suurem osa minu tööst on kodude kujundamine ning looduse toonid on ajatu kujunduse võti. Minu inspiratsiooni algimpulsi andsid hiljutisel Kreeka reisil nähtud kassid. Kass on loom, kes hoiab kodu, ka kunstiajaloos on kass paljudel maalidel kodu sümboliks. Nähes neid erinevat värvi kasse tekkiski idee võtta nende värvid kollaaži lähtepunktiks.

Kas valisite kõigepealt ühe keskse toote, mille ümber hakkasite kollaaži üles ehitama?

Mängulise lähtepunktina võtsin valiku aluseks nelja erinevat värvi kassi toonid – valge, musta, hallitriibulise ja kolmevärvilise. Igasse valitud värvigruppi otsisin vastavat tooni erinevaid materjale.Sama tooni sees püüdsin leida võimalikult erineva iseloomu ja faktuuriga materjale.

Untitled design 1
Untitled design

Kas moodboardi luues mõtlesid mõnele kindlale ruumile (avalik ruum – kontor, hotell vms;  eluruum – elutuba, magamistuba vms)?

Arvan, et neid materjale ja värvikooslusi saab kasutada väga erinevates ruumides. Monokroomse halli, valge valgega või must mustaga ruumi mõju on kindlasti väga erinev. Kõik sõltub eesmärgist, millist meeleolu ruum on mõeldud kandma.

IMG 8067
IMG 8076

Mis võiks olla teie loodud moodboardi hüüdlause/ pealkiri?

Antud valiku pealkirjaks sobib väga hästi TOON TOONIS. Toontoonis ehk monokroomse kujunduse muudavad nüansirikkaks eelkõige materjalide erinevad faktuurid. See valik on oodatust rikkalikum. Materjalide erinevused sama tooni sees mõjuvad ruumis elegantselt. 

Toon toonis kooslus võib muutuda ka liiga üheülbaliseks, mõne lisandiga saab seda elavdada. Liiga suure kontrasti lisamisel on oht, et peened erinevused taanduvad üheks tooniks ning nüansirikkus kaob, siin on vaja tunnetust.

Mis näidismaterjale läbi vaadates kõige rohkem üllatas?

Üllatas, et isegi nii mängulise, ruumist mitte lähtuva valiku puhul tekkisid kooslused, mida on täiesti võimalik mõnes ruumis kasutada. Inspireeris see, kui palju erinevaid materjale ja faktuure ühe värvi sees on võimalik leida, paljud variandid lihtsalt ei mahtunud sellesse valikusse.