Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Ecowoodi dekoratiivsed seinapaneelid ja -liistud

Võtmesõna, mis iseloomustab praegust üleilmset suunda sisekujunduses, on looduslikkus. Võimalikult naturaalsed ja keskkonnasõbralikud materjalid, mis aitavad muuta ruumid hubaseks ning isikupäraseks. Üheks lihtsaimaks viisiks tuua ruumidesse rohkem looduslikku materjali on kasutada puidust dekoratiivseid seinapaneele ja -liiste. Seda enam on põhjust rõõmu tunda, et meie hea koostööpartneri Ecowoodi tootevalikusse on lisandunud erinevad tammepuidust dekoratiivsed seinalauad ja -liistud.

oak decorative walls even more nature at home 1
Foto: Ecowood
Romainiai sumazintas dydis 17 440x533 1
Foto: Ecowood

Dekoratiivliistude kasutamise eelised

Puidust dekoratiivliistud on sisustuselemendid, mis aitavad siduda ruumid ühtseks tervikuks ja pakuvad võimaluse näiteks mõne erilahenduse rõhutamiseks, aga ka ebatasasuste (viimistlusvigade) või tehniliste lahenduste (juhtmed, torud) peitmiseks. Puidust dekoratiivsed seinalahendused täiendavad teisi siseviimistlusmaterjale, nagu põrandakatted ja mööbel, luues seeläbi harmoonilise sisekujunduse. Samuti on liistudega võimalik luua visuaalselt avaram ruum – liistude loodud vertikaaljooned muudavad ruumi visuaalselt kõrgemaks ja liistude horisontaalne paigutus muudab ruumi laiemaks või pikemaks.

Seinaliistude kasutamise kasuks räägib ka nende paigaldamise lihtsus. Liiste saab kerge vaevaga lõigata sobivasse mõõtu ja kohandada vastavalt konkreetsele ruumile ja disainieelistustele ning nende paigaldamine on enamasti jõukohane igaühele.

Miks Ecowood?

Kõige suuremaks plussiks on sisustuselementide (põrandad, uksed, trepid, töötasapinnad, sokliliistud, seinalauad ja -liistud) tellimine ühest kohast ehk ühelt tootjalt. Ecowoodi puhul on tegemist kvaliteetsete, vastavalt kliendi soovidele kohandatud toodetega, millel on lai värvi ja viimtlusvariantide valik. See teeb toodete omavahelise kombineerimise oluliselt lihtsamaks.

Võimalik on valida kahe erineva tootegrupi vahel:

  • Massiivsed tammepuidust dekoratiivplangud seina ja lakke

Valikus on kolm erineva laiuse ja kõrgusega massiivplanku, mis on viimistletud õlivahaga või värvitud. Viimistlemisel kasutatakse keskkonnasõbralikku Saicos õlivaha, mis kuivab looduslikes tingimustes (mitte UV lampide all). Kuna kõik lauad viimistletakse eraldi, siis annab see võimaluse tellida erinevates toonides planke ning luua nendega efektne sein.

Erineva laiusega planke saab seina paigaldada loovalt, luues unikaalseid seinamustreid, mis täiendavad puidu enda ilu ja väljendusrikkust. Paneelid paigaldatakse seina nö Lego põhimõttel, kattes seina täielikult.

  • Dekoratiivsed tammeliistud seina ja mööblile

Selle toote eripäraks on kõrgus – kuni 3000 mm, võimaldades nii ilma liitekohtadeta ehk täispikka paigaldust. Liistud on samuti õlitatud Saicos õlivahaga või värvitud. Toodet on võimalik väga lihtsalt seina paigaldada ning need sulanduvad hästi ülejäänud interjööri.

Tammeliiste saab täiendavalt tellida 6 mm paksusele MDF paneelile, mille tasapind on viimistletud musta õliga. Paneeli mõõt on 3050x1200mm = 3,721 m². Siinkohal tuleb meeles pidada, et liiste tehases MDF plaadile ei liimita, vaid need tuleb paigaldada kohapeal, samuti ei lõigata sobivasse mõõtu MDF plaati.

wood wall cladding wood wall panels1
Foto: Ecowood
solid oak deco wall1
Foto: Ecowood

Tammepuidust dekoratiivseinad on ajatud ja mitmekülgsed disainelemendid, mis lisavad ruumidesse soojust ja iseloomu. Kuigi võib tunduda, et tammepuidu rikkalikud maalähedased toonid sobivad täiendama pigem klassikalist stiili, siis ei ole see kaugeltki nii! Tammepuidu loomulik ilu lisab näiteks kaasaegsetesse ruumidesse kontrasti, orgaanilist võlu ja elegantsi. Tammepuitu saab sisekujunduses väga edukalt kombineerida neutraalsete värvipalettide või kontrastsete elementidega, nagu klaas, metall või betoon, et luua visuaalselt köitvaid ruume. Tammepuidu mitmekülgsus on see, mis võimaldab teda eksponeerida erinevates vormides luues nii tasakaalu looduse ja disaini vahel.

Fotod: Ecowood