Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Lincona esindussalongi uudiste sein särab uutes sügistoonides

IMG 9672

Värskelt uue kuue saanud Lincona uudiste seina autoriks on sisearhitekt Karita Tammik. Sügiseselt tummine, ent samas pehmetes toonides toodete valik ammutab seekord inspiratsiooni loodusest endast – lumemarjadest, õunamahlast ja kastanitest.

Millest ammutasite inspiratsiooni moodboard`i loomiseks?

Inspiratsiooni ammutasin rikkalikest sügisvärvidest, sügise roostekarva varjunditest – õunamahla kollane ja mustjaspruunid kastanid.

Kas moodboard`i  luues mõtlesite mõnele kindlale ruumile (avalik ruum – kontor, hotell vms;  eluruum – elutuba, magamistuba vms)?

Valisin selleks ruumiks SUVILA – ruumi, mis jääb üksi, ootama uut hooaega. Melanhoolne meeleolu, mis sellega kaasneb, paneb otsima midagi sooja ja turvalist. Kindlasti ei välista see sama paleti kasutamist mujal, muu kasutusotstarbega ruumides. Toonid on mahedad ja sobivad hubasuse loomiseks kõikjale.

IMG 9666

IMG 9668

Kas valisite kõigepealt ühe keskse toote, mille ümber hakkasite kollaaži üles ehitama?

Lähtusime toonidest ja tekstuurist, mitte konkreetsetest toodetest. See lähenemine aitas avastada tooteid, mida tavapäraselt ja eraldiseisvalt vaadeledes ei pruugi märgatagi.

Mis näidismaterjale läbi vaadates kõige rohkem üllatas?

Kuna tööalaselt on Lincona tootevalikuga kokkupuude üsna tihe, siis suuri üllatusi ei olnudki. Võib olla üllatas osade toodete aegumatus, mis on väga pikalt muutumatuna tootmises olnud.