Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Liimi valikust sõltub põranda välimus ja eluiga

Iga põrandakattematerjal nõuab spetsiaalset liimi, mis hoiaks seda aluspõranda küljes stabiilselt kinni ning täidaks oma ülesannet ka sisekliima muutumise korral (näiteks põrandakütte sisselülitamisel).

Kuna liimide maailm on äärmiselt mitmekesine, siis üksikasjalikult ei ole seda otstarbekas selles ajakirjas lahkama hakata. Küll aga julgustame alati enne katte paigaldamist meie spetsialistide käest soovitusi küsida, et lõpptulemus oleks just selline, nagu Sa ise või Sinu klient soovinud on.

Puitparketi liimid

Puitparketi liimimiseks sobivad kõige paremini silaanipõhised parketiliimid, mille elastsus maandab puitpõrandast tulenevaid pingeid (nt Bona R848, R848T, R850 ja R850T).

Soodsamas hinnaklassis dispersioonliimid (nt Bona D720) sobivad väiksemamõõdulise mosaiik- ja liistparketi liimimiseks. Siiski ei sobi need kasutamiseks niiskustundliku puidu puhul, kuna üheks komponendiks on vesi.

Vaiba ja plaatvaiba liimid

Vaibaliim tuleb valida selle tagapõhja järgi. Näiteks sünteetilise tagapõhjaga (nailonvõrk) vaipkattele sobib märgliimimiseks mõeldud liim Eurocol 425. Nõelvildist katte liimimisel peab olema ettevaatlikum, liimimiseks sobib Eurocol 509, mis tagab paremini nõelviltkatte mõõtmete stabiilsuse.

Plaatvaipade liimimiseks soovitame kasutada fiksaatorliime, mis võimaldavad hiljem vajadusel plaate välja vahetada ja uuesti liimida. Liimi valik tee plaatvaiba tagapõhja järgi. Kui tegemist on raske bituumentagusega plaatvaibaga, soovitame kasutada Eurocol 541, samas kergete vildist ja PUR-tagapõhjaga plaatvaipade puhul on parim tugevama nakkega Eurocol 542. Kui olude sunnil on vajalik hiljem lisaks plaatvaibale ka aluspõrandalt liimi eemaldada, sobib selleks Eurocol 546, mille unikaalsus seisneb selles, et seda on võimalik sooja veega ainukese liimina aluspõrandalt ära pesta. Liim sobib ka tükkvaipade fikseerimiseks, kuna seda võib kanda otse vaiba tagapõhjale.

PVC ja linoleumkatete liimid

PVC liimid sobivad nii imavatele kui ka mitteimavatele pindadele. Enim kasutatud PVC-katete liim Eurocol 522 on universaalne, väikese kulu, pika lahtiolekuaja ja parima nakkega liim, mis sobib ka ülespööreteks ja seinapindadele, sest seda saab pärast kuivamist kuuma õhuga uuesti nakkuvaks muuta.

Linoleumi liimid on ette nähtud märgliimimiseks (nt Eurocol 418). PVC- ja LVT-plaatide liimimisel soovitame kasutada väga tugeva algnakkega termopüsivat Eurocol 528 liimi.

Kontakt- ja montaažiliime kasutatakse peamiselt liistude, kuid vahel ka väikeste seina- ja põrandamaterjalide, korkplaatide ja mitmesuguse plastiku kinnitustöödeks ning naha, papi, metalli ja tekstiilide liimimiseks sisetingimustes. Kontaktliime kasutatakse ülespööretel ja treppide katmiseks.

Tutvu ka meie liimide kataloogiga.