Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Kontrastne Lincona uudiste sein – Põhjamaa talvekargus hubases soojas ruumis

Sisearhitekt Reet Helisabeth Karm (RHK Interiors) lasi oma loovusel rännata läbi Põhjamaa karge ja tumeda talve, et luua Lincona esindussalongi uudiste seinale harmooniline ja hubane moodboard.

Reet Helisabeth foto 1
IMG 9214

Sisearhitekt julgustab põrandakatteid valides olema julgem ning mitte kartma tumedaid ja jõulisi toone: „Loodud moodboardid oma sumeduses olid justkui väljakutse, millega soovisin näidata, et ka tume ja jõuline võib olla ääretult pehme ja soe. Põrandakatteid valides soovitan olla julge ning vaadata eestlaste väga armastatud naturaalsest või heledast tammeparketist kindlasti ka kaugemale. Valituks ei pea osutuma tõeliste interjöörigurmaanide äärmuslik must, aga vahepealseid võimalusi ning valikuid on niivõrd palju ja nii võibki mõne loodavasse interjööri sobiv pärl märkamata jääda.“

toodeldud 121

Millest ammutasite inspiratsiooni moodboardi loomiseks?

Mind inspireeris Põhjamaise talve tume kargus hubase interjööri võtmes. Talveöö taeva sinised, must, lume valge ja soojad puidused pruunid. Talv on aeg, kus siseruumidel lasub eriline tähelepanu ning pakasest õues ja soojusest toas moodustub väga huvitav kontrast.

Kas valisite kõigepealt ühe keskse toote, mille ümber hakkasite muud üles ehitama?

Kompositsioonide esimeseks elemendiks oli must parkett. Olen ise sisearhitektuurses loomingus just musta vaimustuse lainel ning julgustan ka põrandapindadel tegema julgemaid, võimsamaid ning haruldasemaid lahendusi.

Kas moodboardi luues mõtlesite mõnele kindlale ruumile (avalik ruum – kontor, hotell vms;  eluruum – elutuba, magamistuba vms)?

Must-sinine kompositsioon sobiks hästi mõnda silmapaistvasse avalikku ruumi, aga kindlasti leiab inspiratsiooni ka julgem kodulooja. Üha enam kohtan oma töös julgeid koduomanikke, kes otsivadki midagi hullumeelsemat, ning mis seal salata – julgustan neid selleks ka ise.

Pruun-valge lahendus on samuti jõuline, aga teadlikult loodud kontrastiks – rahulikum ning turvalisem, mõeldes harmoonilisele kodukeskkonnale. Sulašokolaadi karva pruun chevron parkett loob ideaalse aluse klassikalisele valgele, millele lisavad pehmust karamellikarva muud pinnad ning väiksemad sisustusdetailid.

Eriline rõhk on koheva tekstuuriga pehmetel vaipkatetel, mis annavad viimase lihvi pehmust mõlemasse terviklahendusse.

Mis võiks olla loodud moodboardi hüüdlause/ pealkiri?

KONTRASTID – Põhjamaa talvekargus hubases soojas ruumis.

Mis näidismaterjale läbi töötades kõige rohkem üllatas?  

Sisearhitekti töös on ääretult oluline valikute võimalus ning toote paindlikkus, et leida just see ideaalseim soovitud lõpptulemus. Üllatasid võimalused, mida pakub täna võidukäiku tegevate kalasaba ning chevron parkette pakkuv Ecowoodi tehas – tõeliselt lai valik eri lipimõõte, kaldenurkasid, harjatuse astet, gradingut ehk okslikkust ning lisaks kõikvõimalikke toone haarav lõppviimistlus heledast tumemustani välja – suurepärane ampluaa.

Samuti jäi silma üha rohkem kasutust leidvate LVT-katete hea tase ning tõetruu soe olemus. Põnevalt mängisid tervikuks koos kivi, marmori ja terratso hõrgud mustrid, mida tavapäraselt kokku kombineerida naljalt ei julgeks.

Aksessuaarid pärinevad Nordic Design Home salongist.

IMG 9223 1
IMG 9225 1