Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Kolm inspireerivat vaatust Lincona esindussalongi uudiste seinal

uudiste sein talv 0670

Liis Tippel (PULO disain) kujundas Lincona uudiste seinale kolm erinevat vaatust: Botanical Wilderness, kus tooni annavad moodsad pähklised 80ndad. Nature Takes Over, mida iseloomustabgeomeetriline loodus. Leather and Minimalist, kus monokroom kohtub nahaga.

Millest ammutasid inspiratsiooni moodboardi loomiseks?

Loodus ja tekstuurid on kaks märksõna, mis mind alati inspireerivad. Need ilmestavad PULO ruumiloome projekte ning toodetavate valgustite disaini ning said keskseks ka Lincona esindussalongi uudiste seinal.

uudiste sein talv 0644
uudiste sein talv 0674

Kas moodboardi luues mõtlesid mõnele kindlale ruumile (avalik ruum – kontor, hotell vms;  eluruum – elutuba, magamistuba vms)?

Ideestamisel hoidsin fookuses kodusid ja kontoreid, sest piir kontori ja kodu atmosfääri vahel on täna tugevalt hägustumas. Loome aina enam just seelaadseid töökeskkondi, mis on kodused – veedame ju märkimisväärse osa oma ärkveloleku ajast tööl ja saame neidki ruume lahendada nn. töökodudena. Seega on igas idees vihjeid Lincona laiale materjalide valikule, mis oma koormustaluvuselt sobivad ka kontoriruumidesse.


Kolmes moodboardis on nii turvalisi ja konservatiivseid lahendusi, aga ka veidi ekstravagantsemaid ideid. Seda kolmik-kooslust võib vaadata kui PULO ruumiloome polaarsust, läbilõiget meie töödest.

uudiste sein talv 0550
uudiste sein talv 0597

Kas valisid kõigepealt ühe keskse toote, mille ümber kollaaži üles ehitama asusid?

Alustan kõiki töid kontseptsioonist või tööpealkirjast. Loon loo, mida vastav disain võiks jutustada. Nii on hõlbus hoida end heas mõttes raamides, sest valikute ja võimaluste paljusus võib olla peadpööritav ning kaosesse viiv.

Talvisele kargusele vastuvoolu liikudes lõin esimesena kontsepti igatsusest rohelusse. Sõlmisin selles ideekavandis kokku pähklised pinnad ja rüiuvaibast inspireeritud moodsad 80ndad. Siin saab mõte minna uitama nõukaaegse sektsioonmööbli peidetud saladustesse ja samas ka leida end džunglisoojusest. Kui lähtuda tööruumide kontekstist siis on siin ka rohkelt kasutust leidev rohesein ja hea koormustaluvusega kitsevillast plaatvaipade valik. Nimetasin selle ideekavandi „Botanical Wilderness ehk moodsad pähklised 80ndad”.

Lincona materjale toetavad külalisesinejatena:

Teise ideestusega liikusin loodushoiu olulisuse teemasse. See kontseptsioon läks liikvele inimkonna püsimajäämiseks olulisimaks peategelaseks peetava putuka figuurist ja kärje kujundist. Stiililiselt on siin kokku toodud mitmeid geomeetriad sealhulgas kalasaba mustri ajatus. Tonaalsuse osas on see turvaline ja rahulik valik, mis asendab liigagi pikalt kasutusel olnud heleda tamme ja hallid seinad naturaalse tamme ja beežikama värvigamma vastu. Moodboardilt leiab ka naturaalsete tammest puitpõrandate algmaterjali, millest on valmistatud ka kontseptsiooni osaks olev suunatav spot-valgusti ning nupp-nagid. Soovist, et oskaksime oma looduskeskkonda hinnata, sai töö pealkirjaks “Nature Takes Over“ ehk geomeetriline loodus.

Lincona toodete kõrval on moodboardil:

  • keraamiline seinaplaat Interno Plaadimaja valikust
  • tapeet „Honeycob Bee“ Moonavoor seinakattestuudiost
  • PULO disaini seinavalgusti „Voldemar“ ja nupp-nagid „Riina“.

Kargus ja must-valge konkreetsus ehk hooajast tingitud talvine lugu sai alguse hoopiski tekstuurist ja soovist eksperimenteerida naturaalsest nahast põrandakatetega. Naturaalsed pinnad ja erilised struktuurid jätkuvad korgiga ning vinge mustja prantsuse kalasaba laudparketiga. Töökodude vaatest leiab siit metalselt läikiva antratsiidi tooni Boloni vinüülsisali kollektisoonist ”Now”. Seda kontseptsiooni viimistleb Bernard Hartmanni foto raamatukogust, just nii nagu seda on Lincona salong omas kategoorias ning Peeta Peltola raamat “This is where the Story begins”.

Moodboardil lisaks Lincona valikule:

  • Yellowkorner Tallinn müügigaleriist foto „LIBRARY STURRGART“, fotograaf Bernhard Hartmann

Mis näidismaterjale läbi vaadates kõige rohkem üllatas?

Nii nagu tavaraamatukogus peaks selle kasutaja aimama, mis on külastuse eesmärk. Vastasel juhul juhtub nii, nagu teie näidismaterjalide paljususega – seda kõike on hullutavas koguses. Pean ausalt tunnistama, et tegin kodutöö ja kontseptsioonid valmis digitaalselt, toetudes Lincona veebilehele. Ilmselgelt muutusid nüansid reaalseid näidismaterjale katsudes. Nii mõnigi toode lisandus või asendus ning seda tänu salongi konsultantidele, kes aitasid lahkel ideekavanditesse lisanüansse sisse sulatada.