Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Ecowoodi tammeparketi kvaliteetne Ecoboard kandeplank tagab põranda pikaealisuse

Tammepuidust parkettide tootja Ecowood töötas juba 15 aastat tagasi välja keskkonnasõbraliku ja kõrge kvaliteediga kandeplangu Ecoboard. Tänaseks on Ecoboard kandeplangul põrandaid paigaldatud üle 1,5 miljoni ruutmeetri ning rahulolevaid kliente leidub nii kinnisvaraarendajate, arhitektide, sisearhitektide kui eraklientide hulgas.

Ecowood testib regulaarselt tooteid nii tugevuse kui vastupidavuse osas, et need vastaks kõrgeimatele võimalikele kvaliteedinõuetele. Viimane katse* viidi läbi Euroopa hinnatud puidutoodete testimise laboris EPH-Dresden, kus leidis kinnitust fakt, et Ecowoodi 2-kihiline Ecoboard kandeplangul tammeparketi konstruktsioon on väga vastupidav niiskusele ja temperatuurikõikumistele.

Kuigi testis kasutatud ekstreemseid tingimusi päriselus ei esine, saab Ecowood kindlalt kinnitada, et Ecoboard kandeplangul 2-kihiline tammeparkett kestab klientide kodudes terve elu, ja kauemgi.

ecowood manuf
Ecowood oil finish

Keskkonnasõbralikult ja säästvalt toodetud tammeparkett sobib ideaalselt põrandaküttele

Kahekihiline tammeparkett sobib ideaalselt põrandaküttele (soojustakistus 0,11W/mK) ning tänu niiskuskindla Ecoboard kandeplangule sobib paigaldamiseks ka kööki, vannituppa ning teistesse ruumidesse, kuhu enamasti valitakse keraamilised plaadid.

Ecowood kasutab erinevate parketikihtide liimimisel ja ka Ecoboard kandeplangu valmistamisel formaldehüüdivaba polüuretaanliimi. Vastavalt seatud normidele on Ecoboard kandeplangul tammeparketi formaldehüüdi emissioon E1.

Miks on oluline pöörata tähelepanu, millist liimi on põrandakatete erinevate kihtide ja kandekonstruktsioonide puhul kasutatud? Näiteks võib normidele mittevastava liimi kasutamine põrandaküttega kütmisel aurustuda, muuta siseõhu kvaliteeti ja mõjutada tervist.

Ideaalne lahendus säästva mõtteviisiga inimestele

Kuidas ära tunda, et puitparkett on toodetud vastutustundlikult, säästvalt ning austades tamme kui aeglaselt taastuvat loodusresurssi? FSC (Forest Stewardship Council) sertifikaat kinnitab, et põranda puitmaterjalid pärinevad säästvalt majandatud metsast.

Ecowood on Euroopa üks ainulaadsemaid tootjaid, kes majandab ja väärindab tammepuitu algusest lõpuni ise. Tootes isegi saepurust briketti. Näiteks pärineb Ecowoodi puitmaterjal nende Dubova tehasest Ukrainas ning usaldusväärsetelt partneritelt Prantsusmaalt, Belgiast ja Poolast. Ecoboard kandeplank on valmistatud puidust, millel on PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) ja FSC (Forest Stewardship Council) (FSC C104607) tarneahela sertifikaadid.

* Läbi viidud katse sisu

Parketilaudu hoiti 6 tundi 20 °C vees. Seejärel 24 tundi ja 48 tundi kliimakambris, milles õhutemperatuur 23 °C ja suhteline õhuniiskus 50%. Pärast seda kuivatati parketilaudu 60 °C juures 8 tundi, millele järgnes 16 tundi kuivamist 80 °C juures. Selle ekstreemsete tingimustega katse tulemusena ei ilmnenud erinevate parketikihtide vahel kihistumise märke ning Ecoboardile omistati kvaliteedisertifikaat.