Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

EGE Industrial Landscape by Tom Dixon

getimage 2 1

Taani vaipkatete tootja EGE ja Tom Dixon esitlesid 2019. aasta veebruaris uuenenud Industrial Landscape kollektsiooni. Esmalt 2016. aastal ilmavalgust näinud kollektsiooni edasiarenduseks on looja Tom Dixon kogunud inspiratsiooni Londonist koos kõikide linna iseloomustavate elementidega – ilm, inimesed ja tööstuspiirkonnad.

Industrial Landscape kollektsioonis on oma koha leidnud kivisüsi ja raud, mis on kaks olulist tööstuse sammast Londoni ajaloos. Vähem tähtsad ei ole ka Londonile omased smoke ehk toss, mille visuaalid pärinevad tehastest ja töökodadest; wash, mis on insipireeritud valgest pastast, millega renoveerimise ajal ajutiselt poodide aknaid kaeti; blur, mis peegeldab veekogudes moonutatud linna; tide, mis näitab Thames’i jõe pidevat muutlikkust ning brick, ehk Londoni linnaruumile iseloomulikud tellistest hooned.

getimage 3

Tom Dixon on iseõppinud briti disainer, kes veab loovjuhi rollis endanimelist brändi, mis tegeleb valguse, mööbli ja aksessuaaridega. Tema töid koguvad muuseumid üle maailma – kaasa arvatud Victoria ja Alberti muuseum Londonis, New Yorgi moodsa kunsti muuseum ja Centre Georges Pompidou Pariisis. 2002. aastal asutatud Tom Dixoni brändi nimekaimate projektide hulgas on Kuningliku Akadeemia restoran Londonis, Jamie Oliveri Londoni restorani Barbecoa Shoreditchi maja jne.

getimage 1 1