Liigu sisu juurde

Uudised

29.04.2024

Lincona Profipood jagas kasulikke nippe sokliliistude mõõtu lõikamiseks

Mistahes materjalist põrand vajab korrektseks vormistamiseks põrandaliiste. Kuigi liistude peamine ülesanne on varjata ühenduskohti ning seina ja põranda vahele jäävat vahet ehk nn paisuvuuki, aitavad liistud ruumi viimistleda ning muudavad selle ühtseks tervikuks.

Kõrgelt tunnustatud Saksamaa liistutootja Döllkeni sokliliistude kollektsioonist Cubu leiab sobivaid siledaid ja profiilseid liiste erinevatele põrandakatetele – puitpõrandatele, kivipõrandatele ja betoonile, keraamilistele plaatidele, laminaatpõrandatele, PVC-le ja LVT-le. Tutvu Cubu liistude valikuga lähemalt siin.

Sirgesse seina liistude paigaldamine ei ole eriline raketiteadus. Põnevaks läheb asi siis, kui on tarvis liiste sise- või välisnurkade jaoks väga täpselt mõõtu lõigata. Cubu liistude lõikamiseks on olemas spetsiaalne tootjapoolne liistugiljotiin, mis lõikab liistu katvat plastikut kahjustamata nii sise- kui välisnurki, aga ka liistu sirgeid servi.

Seetõttu otsustasimegi Profipoes korraldada ühe praktilise seminari, et rääkida lähemalt paigaldusnüanssidest ning lasta huvilistel katsetada, kuidas liiste liistugiljotiini abil mõõtu ja ideaalsetesse nurkadesse lõigata.

Kõigi osalejate vahel loosisime praktikumi lõpus välja Döllkeni liistude paigaldamise kohvri.

Auhinna võitis Artur Dmitrijev. Palju õnne!