Liigu sisu juurde

Uudised

15.03.2024

Lincona investeerib ligi 250 000 eurot Lõuna-Eesti põrandakatete kompetentsikeskuse loomisesse

Eesti suurim põrandakatete maaletooja ja müüja Lincona Konsult AS alustab 18. märtsil Tartus (Riia 140) asuva esinduse põhjalikku renoveerimist. Investeeringu kogumaht on ligi 250 000 eurot, mille tulemusena saab Lincona Tartu esindusest Lõuna-Eesti põrandakatete kompetentsikeskus. Ehituse ajal teenindatakse kliente esinduse ette paigaldatud konteinerlinnakust.

Lincona tegevjuhi Sven Erslingi sõnul on Tartu esinduse põhjalik renoveerimine jätk 2018. aastal alguse saanud ettevõtte müügisalongide kontseptsioonide uuendamisele. „2018. aastal alustasime pealinnas asuva esindussalongi uuendamise ja ümberehitamisega, vahepeal oleme müügisaalide ilmet kaasajastanud ja väljapanekute loogikat muutnud ka Pärnus ja Viljandis. Nüüd on järg jõudnud Tartu Lincona kätte,“ ütles Ersling.

Renoveerimis- ja ehitustööde käigus muudetakse praegune müügisaal ümber ning kauplus-ladu tüüpi esindusest saab Lõuna-Eesti kaasaegseim ja suurim põrandakatete kompetentsikeskus. „Kaubanduses on ruum ja selle oskuslik kasutamine äriliselt ülioluline, seetõttu oleme otsustanud ligi 250 000-eurose investeeringu teha. Tulevane Tartu ruumide nutikas sisearhitektuurilahendus võimaldab väljapanekutele loovalt läheneda, mugavamalt kliente teenindada ning valdkonna spetsialistidele koolitusi korraldada,“ lisas Ersling.

Tartu esinduse juhataja Priit Tiksi kinnitusel jätkub töö renoveerimise ajal üsna tavapärases rütmis, sest seda võimaldab maja ette paigaldatud ehitussoojakutest nn konteinerlinnak, milles olemas väike näidiste saal ja töökohad konsultantidele. „Kuigi harjumuspärase kaupluse uksed on suletud, on konteinerilinnaku uks klientidele avatud tavapärastel avamisaegadel. Tegutseme selliselt kuni Lõuna-Eesti suurima ja kaasaegseima põrandakatete kompetentsikeskuse valmimiseni. Kui kõik läheb plaanitult, siis avame uksed suvekuude esimeses pooles,“ täpsustas Lõuna-Eesti esinduse juht.

Ruumide omaniku AS Tevo Kaup juhataja Kaido Metsa sõnul on aastatepikkune rendisuhe ja koostöö Linconaga olnud sujuv ning uue kontseptsiooniga müügisaal väga oodatud areng. „Hoone omanikuna on ääretult hea meel, et meie klientideks on ettevõtted, kes mõtlevad suurelt ning selle nimel ka tegutsevad. Usun, et Lincona uue kontseptsiooniga müügipind annab kogu siinsele ehitus- ja viimistlusmaterjalide kvartalile palju juurde,“ lisas Metsa.

Lincona Tartu sisearhitektuurilahenduse autorid on KAMP Arhitektid. Ehitustööde peatöövõtja on Vennad Ehitus OÜ, eritellimusmööbli valmistaja Möblist OÜ.

1992. aastal asutatud Lincona Konsult AS on kodumaisel kapitalil põhinev Eesti suurim põrandakatete maaletooja ja müüja. Ettevõttel on esindused Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis.