Liigu sisu juurde

Uudised

10.12.2020

Lincona salong on Eesti arhitektuuripreemiad 2020 laureaat

DSC 6170
Foto: Terje Ugandi

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital ning loomeliidud Eesti Arhitektide Liit, Eesti Sisearhitektide Liit ja Eesti Maastikuarhitektide Liit andsid välja tänavused arhitektuuripreemiad, millega tunnustati Eesti arhitektuurivaldkonna väljapaistvamaid saavutusi, teoseid ja nende autoreid.

Arhitektuuripreemiatele esitati tänavu 200 kandidaati, kelle hulgast žüriid valisid 70 nominenti ning tunnustasid 20 laureaati, sh anti välja kaks tudengipreemiat. 2020. aasta arhitektuuripreemiate eripära on laureaatide üle-Eestilisus: tänavused pärjatud tõstavad esile paljud, ka kõige kaugemad Maarjamaa nurgad Saaremaast Narvani, Tallinnast Vastseliina, Võru ja Valgani.

Eesti Sisearhitektide Liidu 2020 aastapreemiate laureaadi pälvis põhjaliku renoveerimise läbinud ja sel aastal värskelt taasavatud Lincona esindussalong

Lincona uuendatud salongi sisearhitektuuri lahenduse ja värske visuaali loomise kõrval on ehk veelgi olulisem valminud ruumi kaudu firma ärimudeli ümbermõtestamine ja parema kliendikogemuse loomine. Saalis on kõige olulisemal kohal põrandakattematerjalide väljapanek, mis koosneb 6000 näidisest. Sisearhitektide jaoks oligi üks aeganõudvamaid ülesandeid tootevaliku süstematiseerimine, et luua alus selle paigutamisele ja näitamisele. „Laitmatu funktsionaalsusega ruum loob nii sundimatu õhustiku, et kutsub vabatahtlikult seal oma aega veetma. Müügisaal ja kogu ülejäänud kontoripind on muudetud materjalide raamatukoguks, mis on lihtne kontseptsioon, kuid sellisel tasemel lahendatuna erakordne,“ kommenteeris žürii.

Salongi sisearhitektuurse lahenduse autorid on Jan Skolimowski (KAMP Arhitektid) ja Hanna Karits. Ehitustöid teostas Reparo Ehitus OÜ, lammutustöödel aitas kaasa Expolio OÜ. Kõik põrandakatted paigaldas Flexible OÜ ning eritellimusmööbli valmistas GL Furniture OÜ.

1991. aastal asutatud Lincona Konsult AS on kodumaisel kapitalil põhinev Eesti suurim põrandakatete maaletooja ja müüja. Ettevõttel on esindused Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis.