Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Mitmekülgsed kärgplaadid

Nii sise- kui välistingimustesse sobivad kärgplaadid on lihtne ja kiire võimalus erinevate aluspindade katmiseks ning viimistlemiseks. Kärgplaate saab panna nii rõdudele, terrassidele, saunadesse, ujulatesse, majapidamisruumidesse, keldritesse, garaaži kui ka laevatekkidele, spordi- ja mänguväljakutele. Samuti saab neid kasutada ka auto pagasiruumis, kui transportimist vajab mõni ese, mis võib pinda kahjustada.

Kärgplaadid on valmistatud vastupidavast ja UV-kiirguskindlast ümbertöödeldavast polüpropüleenist, taluvad ekstreemseid temperatuurikõikumisi (+70ºC … -30ºC) ning ei amortiseeru. Kärgplaatidega kaetud põrand on libisemiskindel ning juhib niiskuse ja vee selle pinnalt eemale, võimaldades tänu oma õhulisele struktuurile aluspõrandal hingata ja kuivada. Paigaldus on lihtne, sest on liimivaba, ei vaja tööriistu ning soovi korral saab kärgplaadid kerge vaevaga eemaldada.

F terrasol 2

Paigaldamise ABC

Kärgplaatide paigaldamine on väga lihtne, materjali ülejääk minimaalne ja sellega saab hakkama pea igaüks. Esmalt tuleb üle kontrollida aluspõranda olukord – see peab olema kõva (betoon, sillutiskivi, keraamilised plaadid, terrassilauad vms) ja enam vähem sile. Enne plaatide paigaldamist tuleb aluspõrand puhastada ning jälgida, et sinna ei jääks lahtiseid osakesi (nt. kive).

Kuna kärgplaadid on klikitava süsteemiga, ei ole tarvis ka spetsiaalseid tööriistu. Vaid siis, kui on tarvis kärgplaate väiksemaks lõigata on vaja tikksaagi või teravat nuga.

Kärgplaatide paigaldamist alustatakse alati nurgast, suunaga vasakult paremale. Üldjuhul ei vaja põrand paisuvuuke, aga seina (või teiste fikseeritud objektide) ja plaatide vahele tuleb jätta 10-15 millimeetrit varu. See on vajalik selleks, et temperatuuri kõikumisel saaksid kärgplaadid paisuda. Jälgida tuleb, et aasadega küljed jääksid alati alumisele ja paremale küljele. Plaatide omavaheliseks kokku haakimiseks tuleb ühe plaadi servas asetsevad ogad teise plaadi aasadest läbi vajutada. Põrandaplaate õigesse suurusesse saagimisel on soovitav plaat keerata tagurpidi, see kindlustab, et lõige tuleb sirge. Kärgplaatidest kokku pandud põrandakatte servad saab soovi korral viimistleda serva- ja nurgaliistudega, mida saab osta eraldi.

Hooldamine

Kärgplaatide hooldamine on imelihtne. Kui plaadid on kuivad, saab plaatide vahel olevatest avadest tolmu, mustuse ja liiva kätte tolmuimejaga. Põrandat saab pesta niiske mopiga ning pesuvette võib lisada ka lahjat pesuvahendit. Kindlasti tuleb vältida lahustit sisaldavaid pesuaineid, need võivad muuta kärgplaadi värvust. Kui kärgplaadid on paigaldatud aluspõrandale, mis talub vett, võib kasutada pesemiseks ka voolikut ning isegi survepesurit.

Aastas korra on soovitav plaadid kas osade kaupa üles võtta, või kui tegemist on väikese pinnaga, siis neid kergitada, et puhastada ka aluspõrand.

Kärgplaadi omadused

  • Paigaldamine on lihtne ning ei vaja tööriistu.
  • Materjali ülejääk on minimaalne.
  • Saab vajadusel üles võtta ja teise kohta paigaldada.
  • Mugav ja lihtne võimalus vana põrandat uuendada.
  • Ei vaja paisuvuuke.
  • Libisemiskindel pind.
  • Talub nii UV-kiirgust kui ka ekstreemseid temperatuurikõikumisi.
  • Ei amortiseeru.
  • Lihtne puhastada.
  • Keskkonnasõbralik – toodetud ümbertöödeldavast polüpropüleenist.