Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Lincona uudiste sein julgustab liikuma keskkonnasõbraliku põrandaga puhtama tuleviku poole

IMG 6291 vaike 2

Lincona esindussalongi sisearhitektuurse lahenduse autorid Hanna Karits (hannakarits.com) ja Jan Skolimowski (KAMP Arhitektid) lähtusid uudiste seina loomisel keskkonda säästvatest põrandakattematerjalidest ning said inspiratsiooni saabuvast kevadest.

Millest ammutasite inspiratsiooni moodboardi loomiseks?

Otsustasime kohe alguses, et ei tee valikut ainult esteetilisest vaatepunktist vaid, et meie väljapanekul oleks mingi sügavam mõte. Ühtlasi soovisime ülesande enda jaoks ka põnevamaks teha.

Olenemata sellest, et keskkonnateemad on tänaseks muutunud igapäevasteks aruteludeks üle maailma, ei ole tootmisest ja tarbimisest tekkinud probleemid kuhugi kadunud. Sellest ajendatult otsustasime teha tootevaliku kriteeriumite põhjal, mis ühel või teisel viisil on keskkonda säästvad.

Teine inspiratsiooniallikas on saabunud kevad. See on aeg, kus inimesed leiavad endas energiat hakata oma koduga tegelema. Selleks lisasime materjalide vahele põrandapaigalduse tööriistu ja traditsioonilisi viimistlusvahendeid ning mõned ajakirjad, mis inspireeriks ise oma kätega kodu värskendama.

IMG 6299
Hanna Jan 1

Kas moodboardi luues mõtlesid mõnele kindlale ruumile (avalik ruum – kontor, hotell vms;  eluruum – elutuba, magamistuba vms)?

Meil ei olnud kindlat ruumi silmade ees. Kuna paljud uudsed tooted sobivad ühiskondlikesse ruumidesse, sobivad nad hästi ka kodudesse.

Keskkonnasõbralikud tooted võiksid olla täna juba igas projektis mingis mahus esindatud, olenemata ruumi tüübist, kasutajate sihtrühmast või kasutusotstarbest.

Iga selline teadlik valik on väike samm puhtama tuleviku suunas.

IMG 6294
IMG 6300 1

Kas valisid kõigepealt ühe keskse toote, mille ümber kollaaži üles ehitama asusid?

Nii võib öelda küll. See üks keskne toode ongi keskkonda säästev põrandakate. Sellest koorusid omakorda välja erinevad lähenemise viisid, kuidas erinevad ettevõtted on oma tootmist ümber mõtestanud. Plastprügist ümber töödeldud, erinevatest tootmisjääkidest tehtud või orgaanillistest lähtematerjalidest toodetud põrandakatted.

Ja eks me otsisime ka mingisugust ühtlust värvitoonides, mida välja panime, et sein ei mõjuks juhuslikult vaid pigem rahulikult.

Mis näidismaterjale läbi vaadates kõige rohkem üllatas?

Üllatas vast see, kui suur on tegelikult juba täna selliste materjalide valik ning millest kõigest on võimalik teha keskkonda säästvaid põrandakatteid. Ilmselt oleks Lincona valikust neid veel leidnud, aga seinaruum sai otsa.

Meie jaoks oli see igati põnev ülesanne, sest läbi selle harisime ka ennast ja leidsime tooteid millest seni midagi ei teadnud. Näiteks mägedes niidetud heinast pressitud põrand. Või toiduainetööstuse jääkidest ehk orgaanilistest õlidest toodetud põrandad. Väga inspireeriv! Siit jääb veel oodata, mida uut välja mõeldakse.