Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Bolon by Patricia Urquiola

Bolon Flooring BolonByPatriciaUrquiola Light SashikoL

Rootsi põrandakatete tootja Bolon on teada-tuntud oma uuenduslike ja mitmekülgsete vinüülkatete poolest, mille disainid on alati esteetilised ja kontrastsed. Nende uus kollektsioon Bolon by Patricia Urquiola toob meieni andeka Hispaania arhitekti ja disaineri Patricia Urquiola loomingu, mis on inspireeritud Jaapani traditsioonilisest õmblustehnikast Sashiko*.

Autori soov oli luua põrandakate, mis ühendab omavahel kanga pehmuse, sidudes seda õrnade ja soojade värvidega. Neli uut värvipaletti, mis on saadaval nii rull- kui tükkvaibana on põnev täiendus Boloni olemasolevale värvivalikule. Geomeetriliste mustritega kollektsioon sobib ideaalselt hotellidesse, kontoritesse ja teistele avalikele pindadele (galeriid, kauplused, raamatupoed jms).

Bolon Flooring BolonByPatriciaUrquiola Nude SashikoP
Bolon Flooring BolonByPatriciaUrquiola Nude SashikoPClose

Naturaalsetes toonides disainiga Bolon by Patricia Urquiola kollektsioonil on mitmeid eeliseid: 

  • Tänu heade akustilistele omadustele (19db) ja kõrgele kasutusklassile (33) sobib suurepäraselt suurtele pindadele nagu bürood, hotellid ja jaekabandus.
  • Sisaldab ümbertöödeldud materjale. Toodetud kasutades taastuvat energiat.
  • 99% juhtudel piisab koristamisel tolmuimejast ja puhta veega niisutatud lapist. 
  • Ftalaadivaba, ei sisalda raskemetalle.
  • Summutab sammumüra ja on hea heliisolaator.
  • Vinüülkate tagab hea ruumiõhu kvaliteedi (madala emissioonitasemega). Soovitatud Norra Astma ja Allergia Assotsatsiooni (NAAF) poolt.
  • Kuigi vinüülsisal on tugev ja vastupidav, on sellel samaaegselt mõnus ja pehme astuda.
Untitled 400 x 274.368 mm 1120 x 620 mm 1

Jaapani traditsiooniline õmblustehnika Sashiko

*Sashiko (hääldatakse „sash-ko“, i-täht jääb ütlemata või öeldakse rõhuta) tähendab „väikest torget“. Sashiko-tikand sai alguse umbes 400 aastat tagasi Jaapani põhjaosas vaesema elanikkonna seas. Sealsed külmad talved ja maarahva kasinamad võimalused andsid ideid, kuidas rõivaesemeid parandada, tugevdada ja soojemaks muuta lihtsalt, aga ilusalt. Sashiko-tikandiga sai kokku õmmelda mitu kangakihti. Kui kaks või enam riidekihti kokku panna ja need lihtsate eelpistetega ühendada, jäävad kangakihtide vahele väikesed õhupadjad, mis hoiavad soojust. Traditsioonilise sashiko-tehnika puhul kasutati tikkimiseks sinist indigoga värvitud mittevenivat kangast ja valget puuvillast sashiko-niiti.