Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Bolon – 75 aastat pereettevõtlust

Tänavu tähistab Bolon ettevõte 75-aastast teekonda, mis sai alguse 1949. aastal Stockholmis, Rootsis. Boloni asutaja Nils-Erik Eklund viis ellu tolle aja kohta innovaatilise idee, hakates tekstiilijäätmetest tootma stiilseid kaltsuvaipu. Hoolimata tagasihoidlikust algusest on ettevõttest tänaseks saanud ülemaailmne liider jätkusuutlike disainpõrandalahenduste väljatöötamises ja tootmises.

Ettevõte on kogu ajaloo vältel pingutanud innovatsiooni ja täiuslikkuse suunas. 1967. aastal, mil Bolonit juhtisid Monica ja Lars Eklund, hakati tootma haagissuvilate jaoks sobilikke tükkvaipu. 1993. aastal hakati tootma tänaseks Boloni signatuuriks kujunenud seinast-seinani kootud disainvinüülpõrandakatet.

Skarmavbild 2018 05 04 kl. 11.21.59
ORIGINAL MG 1750

Kolmas põlvkond Eklundeid – Annica ja Marie – viisid ettevõtte 2003. aastal uude, loomingulisse ja jätkusuutlikku ajastusse. Kahe õe visioon muutis Boloni jõuliseks disainimajaks, kus tehakse koostööd tunnustatud disainerite, arhitektide ja kaubamärkidega.

„Mina ja mu õde oleme 20 aasta jooksul saavutatu üle ääretult uhked. Kui alguses olid meie rollid vastupidised, otsustasime 10 aastat hiljem need vahetada. See ongi Bolon – me katsetame järjepidevalt, nihutame piire ning esitame väljakutseid harjumuspärasele,“ sõnas Annica Eklund.

ORIGINAL MG 0965

Viimastel aastatel on Bolon endiselt põrandakatete maailmas teerajaja. Koostöö Jean Nouveli ja Patricia Urquiolaga annab aimu ettevõtte pühendumisest disainile ja funktsionaalsusele. 2020. aastal seadis ettevõte ambitsioonika eesmärgi kliimamõjude vähendamiseks: 2028. aastaks koosnevad kõik Boloni tooted vähemalt 50% ulatuses ümbertöödeldud materjalidest. Tootmisalale paigaldatud päikesepaneelid juba toetavad jätkusuutlikku tootmistsüklit.

„Jätkusuutlikkus on alati olnud Boloni DNA osa. Sestap on tänavu oodata uute innovaatiliste materjalide kasutuselevõttu. Me oleme juba tootmises kasutatava ümbertöödeldud materjali hulga eesmärgi ületanud ja viinud selle 68%ni ning tootmise mõju kliimale on 0%!,“ ütles Marie Eklund.

Tähistades ettevõtte 75ndat tegutsemisaastat on Bolonisse juba kaasatud ka neljas põlvkond. Linn, Liv ja Max lisavad ettevõttesse unikaalsust ja loovust ning aitavad kindlustada Boloni edu disaini ja keskkonnasäästlikkuse alal.

U75A7351
IMG 1528

„Neljanda generatsioonina oleme koos nõbudega pühendunud meie rikkaliku pärandi austamisele ning liigume edasi veelgi jätkusuutlikuma ja loomingulisema tuleviku suunas,“ Linn Eklund.

Fotod: Bolon