Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Viimistle puitpõrandaid efektiivsemalt

pd brush 14 0

Bona Power Drive Connect – lihvi ja harja ühe seadme abil

Bona Power Drive Connect võimaldab Bona Power Drive’i taldasid vahetada lihtsa vaevaga. Harjumuspärastele lihvtaldadele lisaks ühilduvad Power Drive Connectiga ka harjamiseks mõeldud tallad, ErgoEdge tallad ning teemantkettad. Tänu kergele lukustussüsteemile võtab erinevate taldade vahetamine vaid minuti.

sanding machines ErgoEdge 05

Ergonoomiline äärte lihvimine Bona ErgoEdge abil

Bona ErgoEdge tald on mõeldud kasutamiseks Bona Power Drive Connect’iga, mis võimaldab lihvida seinale lähemalt, kui kunagi varem. Tänu 178 mm spetsiaalsetele ketastele saab nüüd 90% lihvimise tööst teha püsti seistes. Bona ErgoEdge muudab lihvimise töö ergonoomilisemaks ning vähendab aega ja energiat, mis kuluks äärelihvijaga tööle, sest lihvimata rant jääb vaid u 1 cm laiune.

bona fiberpad 15 cm

Lihvpadi Bona Fiber Pad

Bona uus Fiber Pad võimaldab lihtsalt ning efektiivselt eemaldada väga määrdunud parkettidelt mustust, süvapuhastada PVC katteid enne uue kaitsekihi peale kandmist ning mis peamine, saavutada puidul harjatud tulemuse. Renoveerides saab Fiber Pad padja abil varasemast lihtsamini taastada harjatud parketipinna.
Padjad on saadaval erinevates suurustes. Suurekoeline fiiberstruktuur võimaldab patja pärast kasutamist lihtsasti puhastada ning uuesti kasutada.

diamond sanding plates detail

Bona teemant lihvkettad

Bona teemant lihvkettad on disainitud paksu laki- ja värvikihi, ebaühtlase puitpinna ning liimijääkide efektiivseks eemaldamiseks. Soovitame neid kasutada enne tavapärase jämeda lihvpaberi kasutamist, et tagada oluliselt kiirem, agressiivsem ja efektiivsem vana ja paksu viimistluskihi eemaldamine, raiskamata lihvpabereid.
Teemantsegmentide disain ei lase ketastel ummistuda ning tagab püsivalt kõrge eemaldamiskiiruse. 150 mm kettad on mõeldud kasutamiseks Bona FlexiSand 1.9 ketaslihvmasinaga ning koos Power Drive Connect lihvtallaga. Väiksemate pindade töötlemiseks saab kettaid kasutada ka ühekaupa käsilihvmasinatel (nt Bona SupraFlex).
G30 on mõeldud ebaühtlaste ja kõvade puitude, ristlõikelise parketi ning liimijääkide lihvimiseks.
G70 on mõeldud paksude ja kõvade laki- ning värvikihtide lihvimiseks. Teemantkettad lõikavad läbi kõige kõvema UV-laki kihi, säästes aega ning lihvpabereid.

bona traffic hd raw on floor

Bona uus Traffic HD Raw

Bona Traffic HD Raw loob ühtlase ultramatt pinna, mis kestab ka kõige suurema koormusega pindadel, mis ei ole võrreldav turul leiduvate teiste samalaadsete toodetega.
Traffic HD Raw lakki kasutades on võimalik säilitada puidu unikaalne viimistlemata välimus, sest mistahes nurga alt vaadatuna lamandub ultramatt lakk puidu süü järgi. Toote kõrge libisemiskindluse tõttu sobib hästi kasutamiseks nii kodudesse (mh laste ja lemmikloomadega) ning ühiskondlikele pindadele.  

Liim

Uued abilised põrandakatete liimimistöödel

Bona Master liimikamm 180 mm ja Bona liimikammi terad

Alternatiivina traditsioonilisele puidust peaga liimikammile on valikus Bona Master liimikamm, mille plastik käepide on kergelt kaardus, tagades mugavama haarde ning parema kontrolli.
Master liimikammile on saadaval vahetatavad terad suuruses B8 (1000F), B10 (1000G), B12 (1250F) ja B13 (1250G). Sinistesse plastikkottidesse pakitud 10 tera on kahepoolsed, ehk siis 1 pakk = 20 liimikammijagu terasid. 

Bona Mega ONE pr 1

Bona lakirullidele saad kindel olla!

Lakirulli kvaliteet, kiu pikkus ja koostis omavad laki käitumise juures suurt rolli. Seetõttu on õige rulli kasutamine väga oluline. Ebakvaliteetne või vale rull võib põhjustada erinevaid probleeme:

  • ebaühtlane läige/ matisuse aste
  • liigne vahutamine
  • liiga suur või liiga väike lakikulu
  • apelsinikoore efekt

Parima tulemuse saavutamiseks soovitame alati kasutada testitud ja heakskiidu saanud lakirulle. Lincona valikus on nendeks näiteks Bona polüester ja mikrofiiber lakirullid.

Bona polüester lakirull sobib kasutamiseks siis, kui lakki ei valata vanni vaid otse põrandale. Polüester ei ima lakki endasse, mis teeb laki laialirullimise lihtsamaks.

Silmas tuleb pidada, et polüester lakirull tekitab tavapärasest veidi rohkem laki vahutamist. Bona Mega lakki kasutades tuleb sel juhul olla ettevaatlik, eriti madala õhuniiskusega ruumides. Teiste lakkidega ei ole probleemi.

Bona mikrofiiber lakirull sobib oma imavate omaduste tõttu kasutamiseks, kui lakk valatakse esmalt vanni. Lakirull tagab ühtlase lakikihi ning aitab minimeerida laki vahutamist. Laki kihi paksus põrandal jääb 100 g/m² juurde, mis on enamikel juhtudel ideaalne. Toode on sobilik nii laki kui värvi pealekandmiseks.

Bona 2K Craft Oil uued toonid

Bona 2K Craft Oil sarja on lisandunud kolm uut tooni – Misty, Provincial ja Driftwood. Uued toonid on Lincona laost saadaval harjumuspärases 0,4 l ja 1,25 l taaras.

Bona 2K Craft Oil eelised:

  • Põrandapind on käimiskuiv juba 8-12 h möödumisel.
  • 2-komponentne õli annab parema kemikaali- ja kriimustuskindluse kui 1-komponentne õli.
  • Võrreldes tavalise õliga on kulunorm väike, ca 30 m²/l
  • Suurema kulumiskindluse saavutamiseks võib 2-komponentse õliga kaetud põrandapinnad pärast kuivamist üle lakkida või õlivahatada. Näiteks põrandapinna üle lakkimisel Bona 2K Traffic lakiga saavutab kulumiskindluse ja väga mati, õlitatud põranda välimuse.