Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Veekindel laminaatparkett – uue aja normaalsus

Maailma üks innovatiivseim laminaatparketi tootja Kronoflooring esitles 2020. aasta alguses veekindlat laminaatparketti BinylPRO. Kõlab küll uskumatult, aga tänu erilisele ORCA kandeplangu koostisele on põrandakate tõepoolest veekindel* ja niisketes oludes vastupidav, mistõttu sobib ideaalselt kööki, koridori ning isegi vannituppa – elik ruumidesse, kus õhuniiskus on kõrge ning vee sattumine põrandale ja seintele pigem tavapärane. 

Orca 1536 2

Laminaatparketi veekindlus saavutatakse juba kandeplangu tootmisprotsessi käigus, mil puidukiude jahvatatakse korduvalt, et saada võimalikult väikesed osakesed. Saadud kiumassi töödeldakse orgaaniliste sideainetega, mis ei lase niiskusel sisse imbuda. Kui kasutusklassi 32 kuuluvad laminaatparketid paisuvad kokkupuutel veega kuni 18% (8 mm -> 9,4 mm), siis Kronoflooringu ORCA kandeplank paisub maksimaalselt kuni 5% (8 mm -> 8,4 mm). 

Tänu tugevale pinnakaitse kihile on laminaatparkett vastupidav kriimustustele ja kulumisele ning sobib ka intensiivse koormusega ühiskondlikesse ruumidesse (kasutusklass 33). ORCA kandeplangul veekindel laminaatparkett on ideaalne põrandakattelahendus lastega peredele ning lemmikloomadega kodudesse. Erinevalt teistest laminaatidest saab ORCA kandeplanku kas maha liimida või paigaldada klikksüsteemiga.

Kokku on veekindla laminaatparketi valikus 22 erinevat disaini alates klassikalisest puiduimitatsioonist kuni kivi- ja betooniimitatsioonini. Igale dekoorile on olemas täpselt sobituvad põrandaliistud. Lincona laovalikus on kohe saadaval 7 erinevat puiduimitatsiooni ning 3 kivi- ja betooniimitatsiooniga disaini. 

Laminaatparkett – keskkonnasõbralik valik

Selleks, et laminaatparketi hea kvaliteet ei tuleneks keskkonna arvelt, on tootmiseks kasutatud ainult jätkusuutlikult majandatud metsadest pärinevat puitu. Lisaks kasutatakse metsa säästmiseks tormikahjustuste tagajärjel murdunud puid ning oksi, millest ei ole võimalik teha ei mööblit ega puitparketti.

ORCA kandeplangul veekindel laminaatparkett 

  • Veekindel* – 24-tunnine veekindlus vastavalt NALFA (North American Laminate Floor Association) ettenähtud nõuetele ning täiendav 100-tunnine veekindlus vastavalt tehase standard spetsifikatsioonile KRONOSPAN WN-101. 
  • Keskkonnasõbralik ja CO2-neutraalne – kandeplangu tootmisprotsess tekitab vähem CO2, kui selle tootmiseks kasutatud puit on kasvamisel õhust sidunud.
  • Antistaatiline.
  • Kriimustus- ja kulumiskindel, sobib lemmikloomadega majapidamisse.
  • Lihtne hooldada.
  • Antibakteriaalne pinnaviimistlus. 
  • Hügieeniline ja keskkonnasõbralik – ei sisalda kahjulikke ühendeid.
  • Ei tuhmu intensiivse päikese käes.
  • Termiliselt stabiilne – sobib suurte temperatuurikõikumistega siseruumidesse (suurte akendega ruumid ning tsükliliselt köetavad või põrandaküttega ruumid). 

Tule tutvu näidistega kõikides Lincona esindustes või küsi näidist endaga kaasa!