Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Ujuvalt paigaldatav naturaalne kalasabaparkett taas Lincona valikus!

Kui tavapäraselt paigaldatakse kalasaba parketti aluspõrandale liimides, siis parketitootja Boen tuli 2019. aastal maailmas esimesena turule klikitava ühenduse ja ujuvalt paigaldatava (aluspõrandast lahti, liimivaba ühendusvuugiga) kalasaba parketiga.

Boeni 3-kihiline tammest kalasabaparkett (14/3.5x138x690mm) on väga ühtlase (select) puiduvalikuga, milles oksakohti praktiliselt ei ole ning toonimuutused on parketilaua lõikes minimaalsed. Valikus on naturaalset tooni õlivahaga viimistletud ja harjatud või sileda pinnaga parkett ning valge õlivahaga viimistletud harjatud või sileda pinnaga parkett.

Lisaks kalasabale on saadaval ka T&G ühendusega chevron.

Oak Adagio Herringbone 2 vase


Kuigi paigaldamine ei ole nii lihtne kui tavalise laudparketi puhul, on see siiski mugavam alternatiiv maha liimimisele. Lisaks ei lisandu paigaldamisel liimi kulu. Paigaldamisõpetust saab vaadata siit.

Oak Adagio Herringbone Click boards 2

Kalasabamuster
Kalasabamuster on kahtlemata üks populaarsemaid põrandakattemustreid, mille juured ulatuvad Rooma impeeriumisse, kus seda kasutati laialdaselt teede sillutiskivide paigaldamisel. Kuulsa mustri taga peitub tegelikult lihtne insenertehniline põhjus – blokeerivad ja risti asetatud sillutiskivid võimaldavad liikumisel tekkivat kokkusurumist paremini taluda. Kalasabamuster on šikk ja elegantne, samas lihtne ja klassikaline ning sellega on võimatu ruumi kujundamisel üle pakkuda.

Chevron
Chevroni mustri ajalugu ulatub keskaja heraldikani (vapindus), Vana-Kreeka keraamika ja tekstiilideni. Inglise keelde jõudis sõna „Chevron“ 14. sajandil ladina kõnekeelest caprio, mis tähendas sarikat ja viitas kahe katusetala mustri sarnasusele.

Chevrone kasutati ja kasutatakse siiani ka Rahvaste Ühenduses (Commonwealth) ja Ameerika Ühendriikides sõjaväe ja politseijõudude teatud auastete tähistamiseks. Need paiknevad vormiriietusel õlavarrel.

Oak Adagio Herringbone 2