Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Milleks meile poritõkked, -vaibad ja -matid?

Eestimaa ilmastikus on praktiliselt aasta läbi poritõkked, -vaibad ja -matid täiesti asendamatud ja aitavad kokku koguda jalatsitega kaasa tulevat vett, liiva, pori, lund ning graniidisõelmeid.

Nii äri- kui ka kortermajade ja eramute planeerimisel tuleb siseruumide põrandakatete pika eluea säilimiseks mõelda terviklahendusele. Kui mujal Euroopas on terviklikud poritõkkelahendused tavapärased, siis Eestis näeb seda harva. Enamasti piirdutakse kas porivaipade või -mattidega, mis aga ei täida lõpuni tegelikku eesmärki. Näiteks kaubanduskeskuste porivaibad on lörtsise ilma korral täiesti läbi vettinud, mille tõttu on põrand must ja libe. Ehk teisisõnu on põrand visuaalselt kole, jätab räpase mulje ning libedus on ohtlik külastajatele.

Pori tõkestamise terviklahendus jagab välisukseesise ja -sisese ala kolmeks tsooniks. Mida rohkem samme tehakse pori tõkestavate toodete peal, seda vähem jõuab mustust siseruumidesse.

Porimatisüsteemid Linconas

Tsoon 1

Hoone- ja välisukseesine ala, kus poriresti eesmärk on eemaldada graniidisõelmeid ja kivikesi, liiva ning lund.

Sobiv toode välistesse tingimustesse ehk esimesse tsooni on näiteks Kåbex Special, mis ei karda kontsakingi ega graniidisõelmeid. Galvaniseeritud teras kannatab just täpselt selliseid kehvasid suusailmasid (vahel külmi ja lumiseid, teinekord hoopis lörtsiseid), nagu me Eestis oleme harjunud kogema. Enamasti täidab esimesse tsooni paigaldatud metallist porirest väga hästi oma eesmärki, kuna saadab inimestele selge sõnumi, et see on õige koht, kus enne hoonesse sisenemist oma jalad lumest ja porist puhtaks trampida. Kåbex Special on saadaval ka kummiribadega, et lisada libisemiskindlust.

Tsoon 2

Siseruumis asuva tuulekoja alal asuva kraapiva ja niiskust imava poritõkke eesmärk on harjata tallalt tahke mustus ja lühema tuulekoja puhul alustada jalanõu kuivatamist. Valida saab ehituselt kahe tüübi vahel: alumiiniumribidega süsteemid või spetsiaalsest ilmastikukindlast PVC-st moodulrestsüsteemid.

Abimat Abi Aluflex Mat Mediumi harjased ja vaip kombineerituna aitavad jalatsite tallamustrist eemaldada tahket mustust ja pori ning imada niiskust. Harjaste ja vaiba omavahel kombineerimine tagab selle, et samal ajal kui harjased kraabivad mustust maha, siis vaiba osa ka kuivatab. Alumiiniumraamil porimatte saab lõigata soovitud suurusesse, valida harjastele sobiv värv 16 erineva tooni hulgast või kujundada peale logo.

Muovihaka Integra 16 mm moodulitest koosnev kontsakindel lahendus sobib ideaalselt kaubanduskeskuste, pankade, teatrite, kinode, lennujaamade ning hotellide tuulekodadesse. Moodul on valmistatud vaheldumisi asetsevatest ribadest. Spetsiaalsete vinüüliseguste lamellide eesmärk on kraapida ja puhastada jalatsid porist ning vaibaribade tugevamad harjased eemaldavad tolmu ja peenemad kiud imavad niiskuse. Moodulid saab kokku panna ning sobivasse mõõtu lõigata kohapeal, paigaldamise ajal.

Tsoon 3

Teisele tsoonile järgnev ala siseruumides (nt fuajee), kus tekstiilist vahetatava või permanentse porivaiba eesmärk on niiskus kokku koguda, et see ei kanduks edasi.

Plastikpudelitest ümbertöödeldud 100% Econyl kiust Coral Brush Active (10 mm) ja Coral Brush Welcome (9 mm) sobivad kasutamiseks erinevate hoonete kolmandas tsoonis ning on hea tekstiilist porimatilahendus, mis imab niiskust ning eemaldab ja kogub kuiva tolmu. Värvivalikus on 25 erinevat puhast ning segatud tooni. Juhul kui ruumi tuleohurisk on kõrge, on alternatiiviks mittesüttiv Coral Brush Activ FR, mis vastab EN 13501 BflS1 standardile.

Businesswoman walking through revolving door