Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Korkparkett vs printkork samad omadused ägedam väljanägemine

Keskkonnasõbralik korkparkett on naturaalne põrandakate, mida toodetakse korgitamme koorest. Elastne, soojapidav ja helisummutav korkpõrand sobib kõikidesse kuivadesse ruumidesse nagu magamistuba, elutuba ja köök. Korkparketti on lihtne hooldada ja puhastada.

AdobeStock 181972811
AdobeStock 218433320

Kellele ei meeldi loodusliku korgi välimus, saab otsustada printkorgi kasuks. Printkork on lahendus inimesele, kes väärtustab korkpõranda omadusi, kuid soovib korgi naturaalsest välimusest midagi erilisemat. Printkorgil on kõik korkparkettile omased tehnilised näitajad, kuid selle välimus võib heas mõttes olla petlik – digitaaltrüki abil on võimalik saavutada väga realistlikke mustreid. Näiteks väga tõetruu puiduimitatsiooni, fototrüki või logo.

Printcork HDF 11mm 2016

  • spetsiaalne HotCoating lakk; digitrükk
  • korkkomposiit >600kg/m3
  • vastupidav ja niiskuskindel kiudplaat
  • presskorgist aluskiht

Printkork on viimistletud spetsiaalse HotCoating lakiga (kulumisklass AC5, kasutusklass 23/32), mis on väga tugev, kuid samas elastne ja aitab säilitada korkpõranda võime taastuda muljumistest ja löökidest. Sestap sobib printkork ideaalselt kõikidesse eluruumidesse ning keskmise koormusega ühiskondlikele pindadele, välja arvatud märgadesse ruumidesse.

Korkparkett
lico printcork 201412 eiche rohne

Miks eelistada korkparketti?

Taastuvast toormaterjalist toodetud korkparkett on jala all soe ning selle elastsus muudab astumise pehmeks. Lisaks on korkpõrand antistaatiline ja hea soojus- ja heliisolaator ning sobib suurepäraselt kasutamiseks põrandaküttega ruumides. Seda on lihtne puhastada ning see on vastupidav kriimustustele ja pleekimisele. Korkpõrand on saasteainevaba ja antibakteriaalne, mistõttu sobib see ka allergikutele. Tänu Uniclic lukustussüsteemile on korkparketi paigaldamine samuti väga lihtne ja kiire.