Liigu sisu juurde

Inspiratsioon

Ege Eco kontseptsioon – Inspireeritud looduslike mineraalide ilust

Taani disainvaipkatete tootja Ege on astunud järgmise sammu looduse hoidmise ja jätkusuutlikuma tuleviku suunas. Koostöös Taani tekstiilidisaineri ja värvialkeemikuga Margrethe Odgaardiga on Ege loonud kollektsioonide sarja Eco, mis on saadaval 56 värvitoonis.

Kõik Eco kollektsioonides olevad vaipkatted on valmistatud ECONYL® lõngast, mis on tehtud ümbertöödeldavatest materjalidest (nt vanadest kalavõrkudest ja tootmisjääkidest). Tagapõhjal on kasutatud patenteeritud Ecotrust vilti, mille tootmiseks kasutatakse ümbertöödeldud plastist veepudeleid. Selline tootmistehnika tagab materjali kauakestvuse ja suurepärased akustilised omadused. Lisaks taaskasutatakse lõnga toonimiseks rohkem kui 80% toonimiseks kasutatavat värvi.

Cradle to cradle® pronks sertifikaat garanteerib, et põrandakate on keskkonnasõbralik ja tema elutsükkel kestab “hällist-hällini”. See tähendab, et Ege vaipkatted on loodud kestma, mitte ainult kasutamist taluma.

Magrethe Odgaard Munkeruphus 030
Eco Structure 0913570 Lapis blue Closeup 001 vn

Margrethe Odgaard, kellel on silmapaistev tundlikkus ja loovus, on inspireeritud looduslike mineraalide ilust. Ta uurib pidevalt värvide, materjalide, valguse ja ruumi vastasmõju ning keskendub värvide erinevatele omadustele. Tulemuseks on 56 ajatut värvitooni, mis on kombineeritavad lõpmatul arvul viisidel, et luua imelisi sisearhitektuuri lahendusi.

Kollektsioonide Eco Compact, Pro, Rustic (sh Rustic plaatvaibad) ja Structure vaipkatted on saadaval kõigis 56 värvitoonis, mis täiendavad üksteist ning pakuvad erksust ja harmooniat igale interjöörile. Margrethe loodud mineraalidest inspireeritud toonid võimaldavad värvidel suhestuda ja reageerida üksteisega erinevalt, andes ruumile ainulaadse karakteri.

Ege Eco kontseptsioon on samm edasi säästva tuleviku poole. Eco kollektsioonid ei ole ainult esteetiliselt kaunid ja praktilised, vaid on ka teerajajad keskkonnateadliku tootmise suunas. Tänu sellele on võimalik luua unikaalseid interjööre, mis ei ole mitte ainult ilusad, vaid ka vastutustundlikud ja keskkonnasõbralikud.

Eco Compact 0909590 Dark indigo 001 vn 1
Eco Rustic 0907440 Burnt umber 001 vn